Akbank 10 Bin TL İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Ekonomik olarak daralma dönemine girilen şu dönemde yeni kredi paketleri birçok kişiye ilaç gibi geldi. Kredi paketleriyle birçok ihtiyacın karşılanması mümkün olurken aynı zamanda parasal olarak sıkıntı yaşayan esnafların da yüzü gülüyor. Bu yazıda Akbank 10 bin TL kredi başvurusunun nasıl yapılacağı, kimlerin müracaatının alınabileceği, faiz oranları ve vadenin ne olduğu gibi hususlarda açıklamalar yer alacaktır.

Krediye Nasıl Müracaat Edilebilir?

Akbank internet bankacılığı ya da mobil bankacılığı aracılığıyla en fazla 40.000 TL ve 60 ay vadeye kadar ihtiyaç kredisi müracaatı herhangi bir şubeye gidilmesine gerek olmadan yapılabilir. 40 bin TL ve bu miktarı aşan kredi müracaatları için herhangi bir Akbank şubesine gidilmelidir. Bu durumda 10 bin TL ihtiyaç kredisi için herhangi bir şubeye gitmeye gerek olmadan da başvurular alınıyor.

İhtiyaç Kredisi İçin Gerekenler Nelerdir?

Akbank müşterisi olanlar için direkt kredi uygulaması üzerinden herhangi bir imza olmadan ve şubeye gitmeye gerek kalmadan yapılabilir. Bu işlemi yapabilmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olunmalı ve Akbank’tan alınacak şifre sahibi olunmalıdır.

Akbank müşterisi olmayanlar için de kredi başvurusu kimlik belgesi, iş yerinden ya da e-devlet üzerinden alınacak gelir belgesi ile ikametgah adresini gösteren belgeyle herhangi bir Akbank şubesine giderek başvuru yapılmalıdır. Bunun yanında banka gerekli görmesi halinde kişilerden birtakım ek belge isteme hakkına da sahiptir. Bu açıdan, banka temsilcisinin bu konuda detaylı bilgi vermesi daha doğru olur. Akbank bazı kredi müracaatlarında kefil de isteyebilir.

Akbank 10 Bin TL Kredi Başvurusu ATM’den Yapılabilir Mi?

Akbank müşterisi olmayanlar için de kredi başvurusu için Akbank ATM’leri kullanılabilir. ATM yoluyla kredi başvurusu yapmak kartlı ve kartsız olarak mümkündür.

Kart kullanmadan yapılacak kredi başvurularında, ATM üzerinde bulunan giriş tuşu kullanılmalı, sonrasında sekmeler arasında yer alan ihtiyaç kredisi seçilmeli, T.C kimlik numarası ve telefon numarası tuşlanarak gerekli müracaat yapılabilir. Kredi başvurusunun neticesi ise mesaj yoluyla iletilir. Alınan kredi için herhangi bir Akbank şubesine gidilmesi yeterlidir.

Akbank Müşterisi Olmayanların 10 Bin TL İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıldır?

Başka banka müşterilerinin müracaatı da ATM üzerinden yapılabilir. Bunun için ATM’ye kartın takılması ve şifrenin tuşlanması gerekiyor. Sonrasında, gelen menüde ihtiyaç kredisi seçilmeli ve T.C kimlik numarası girilmelidir.

Sonrasında cep telefonu numarası tuşlanarak gerekli müracaat bitirilmelidir. Kredi için başvuru cevabı mesaj yoluyla başvuran kişiye iletiliyor. ATM üzerinden 10 bin TL üzerinde başvuru yapılamayacağı unutulmamalıdır. ATM üzerinden başvuru yapılarak bankada beklemeye gerek kalmıyor ve nakit sıkıntıları çok kısa bir süre içerisinde böylece çözümleniyor.

Akbank bir başka yenilik yaparak direkt kredi uygulamasını da başlatmıştır. Bu durum ihtiyaç kredisinin daha hızlı yapılmasını sağlıyor ve bekleme süresine gerek bırakmıyor. Herhangi bir belge gerekmeden yalnızca internet üzerinden ve şubeye gitmeye gerek bırakmayan başvurular kısa sürede sonuçlanıyor.

Her müşterinin kredi müracaatı için bütçe takibi önemlidir. Bunun için Akbank müşteri hizmetlerine ulaşılarak en uygun ihtiyaç kredisi miktarı belirlenebilir. Kredi eksperleri bu konuda tüm bilinmeyen hususları müşterilerine aktararak sorularını cevaplandırıyor.

Herhangi bir Akbank şubesinden de kredi başvurusu yapılabilir. Bunun için gerekli belgeler bankanın sitesinden öğrenilebilir. Ayrıca isteyen kişiler telefon bankacılığını da kullanabilir. Bunun için 444 25 25 aranarak gerekli menü takip edilmelidir. Kredi ile ilgili sorular müşteri temsilcileri aracılığıyla cevaplandırılır. Bunun için herhangi bir gün sınırlaması bulunmuyor haftanın yedi günü yirmi dört saat başvurular alınır.