Anında Kredi Almak İstiyorum

Eğer siz de anında kredi almak istiyorum diyorsanız, acil nakit ihtiyaçlarınız için bankaları gözden geçirebilirsiniz. Anında kredi almak için bankaların sunduğu hızlı kredi, acil kredi ya da online kredi seçeneklerinden yararlanabilir, evraklarla uğraşmak zorunda kalmazsınız. Anında kredi için mobil bankacılık, SMS, internet bankacılığı ya da telefon bankacılığı hizmetlerini kullanabilirsiniz.

Anında Kredi Nasıl Alınır?

Anında kredi, bankaların size tanımış olduğu ön kredidir. Beklemenize, şubeye gitmenize, kefil ve belge sunmanıza gerek kalmadan, gelir durumuna göre belirlenen krediler arasındadır. Bankalara göre belirlenen üst limitlere kadar yapacağınız başvuruda onaylanan kredi tutarınınız anında belirlenir. Kabul etmeniz halinde ise kısa sürede hesabınıza geçer.

Anında Kredi İçin Koşullar

Anında krediye başvurmak oldukça kolaydır. Bu tür kredilere başvurmak için çalıştığınız bankaları tercih etmeniz, kredinizi kullanmanız adına yarar sağlar. Aksi halde krediniz çalışmadığınız bir bankadan onaylandığında hesap açtırmanız ve şubeye gitmeniz gerekebilir. Banka ile bir çalışma gerçekleştirmediğiniz için bazı belgeler istenebiliyor. Kredinizin onaylanması için bazı şartlara uygun olmanız gerekmektedir.

Anında Kredi Onaylanması İçin Hangi Kriterlere Sahip Olmak Gerekir?

Bankalar, her zaman güvenilir, düzenli ödeme alışkanlığı olan ve düzenli gelire sahip kişilerle çalışmak ister. Bankaların vereceği kredinin faiz oranı banka için önemli olsa da geri ödemesini alamayacağı kişilere bu imkânı sunmasının bankaya faydadan çok zararı vardır. Ödeme durumu olmayan kişiler ise banka müşterisidir ve bankalar müşterilerini kaybetmek istemezler.

Anında Kredi Başvurusu Nereden Yapılır?

Anında kredi başvuruları yapmak için banka web sitelerinde yayımlanan kampanyalara göz atmanızda fayda var. En yeni kredi kampanyalarından yararlanabilir ve zaman geçmeden kredinizi kullanabilirsiniz. Bazı bankalar anında kredi limitini 50.000 Türk lirası olarak belirlerken, bazı bankalar bu tutarı daha düşük seviyede tutar. Anında kredi özelliği hemen onaylanması ve belge talep edilmemesidir.

Başvuruları;

  • Banka SMS numarasına istenilen bilgilerde
  • İnternet bankacılığı şifrenizde giriş yaparak
  • Web sitesinden
  • Telefon bankacılığından
  • ATM’lerden
  • Mobil bankacılık uygulaması üzerinden
  • Şubeden

Bu yöntemler her banka için farklıdır. Bankalar zaman zaman bazı iletişim kanallarının kullanımı artırmak amacıyla başvuru yöntemlerini sınırlandırır. Bu şekilde başvuru kanalları müşteri tarafından kullanılmış olur ve özellikle mobil uygulama kullanan müşteri sayısı artar.

Gelişen teknoloji ile kendisini durmadan yenileyen bankalar, özelliklerini kullandırmak için bu yönteme başvurur. Özel faiz oranları, vade ve kredi tutarı seçeneklerini sadece banka müşterisine sunan bankalar olduğu gibi, banka müşterisi olmayanlara da koşulsuz şartsız kredi veren bankalar vardır. Bu şekilde banka müşterisi olma yolunu açmaktadır.

Neden Anında Kredi?

Nakit ihtiyacının en hızlı karşılanma yöntemleri arasında olan anında kredi seçeneği, müşterilerin zorlanmadan hesabındaki parayı kullanmasını sağlar. Birçok banka müşterisi zamandan tasarruf için anında kredi avantajlarından yararlanır. Şubeye gitmeye gerek kalmadan, acil ve düşük nakit ihtiyacını karşılarken, şubede sıra beklemez.

Kredi tutarını, ödeme planını ve detayları öğrenerek başvurduğu krediyi, hesabı üzerinden online ödeme işlemleri ile yapmanın kolaylığını yaşar. Zamanın önemli olduğu, teknolojinin her geçen gün geliştiği dönemde, her işlem artık temassız olarak gerçekleşiyor. Para nakit olarak bankadan direkt hesabınıza tanımlanıyor.

Hesabınız üzerinden otomatik ödeme talimatı verebilir, çektiğiniz kredi ile küçük yatırımlar yapabilirsiniz. Her ihtiyaca yönelik kredi ihtiyacınızı, anında kredi ile gerçekleştirebilirsiniz. Gelir durumunuz, kredi notunuz, ödeme alışkanlığınız ve banka ile ilişkiniz göz önünde bulundurularak talep ettiğiniz kredi tutarı üzerinden onaylanan kısım tarafınıza hemen sunulur. Kabul etmeniz ile anında hesabınızda olan krediniz kullanıma hazır olur.