Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Bankalar tarafından tanımlanan en düşük faizli ihtiyaç kredilerinden yararlanmak için tam zamanı. Özellikle düşük faizlerde kredi ürünleri son dönemlerde verilen bireysel destek kredileri arasında yer alır. Devlet bankaları tarafından verilen kredi ürünleri daha düşük faiz imkânı ile sunuluyor.

İhtiyaç kredisi sunan bankalar, kredi tutarına yönelik faiz oranları belirliyor. Faiz ödemek istemeyen tüketiciler ise banka faizlerini karşılaştırmak adına araştırmalar yapıyor. En düşük faizli ihtiyaç kredisi başvurusu yaparak hem ihtiyaçlarınızı karşılıyor hem de küçük taksitlerle ödemeler yapıyorsunuz.

Hangi İhtiyaç Kredileri Düşük Faizli Oluyor?

İhtiyaç kredileri kapsamı oldukça geniş kredi türleri arasındadır. İhtiyaç kredileri içeriğinde meslek, özel gün, müşterilere özel ve yıldönümüne özel sunulan bazı ürünler sunulmaktadır. Bunlardan yararlanmak için, kampanya koşullarını ve kredi başvuru süresini takip etmeniz gerekiyor.

İhtiyaç Kredisi Ürünleri

İhtiyaç kredisi ürünleri arasında; kamu çalışanlarına özel, emeklilere özel, özel sektör çalışanlarına özel, sağlık çalışanlarına özel, güvenlik güçlerine özel, eczacılara özel, evlilik, çeyiz, eşya, elektronik, tatil gibi birçok kredi ürünü sunulmaktadır. Bu kredi ürünü ihtiyaç kredisi kampanyalı ürünler arasında yer alır. Kısa süreli kampanyalarda oldukça cazip faiz oranları bulunur. Bundan yararlanmak adına bankaların web sitelerinden güncel kampanyalara ulaşmanız önemlidir.

Kimler Düşük Faizle Kredi Alır?

Bankalar için düşük faiz sunmak sürekli karşılaşılan bir durum değildir. Özellikle güvendiği müşterilerinin, uzun süre çalışan ve tüm banka ürünlerini kullanan müşterilerinin ve kredi notu yüksek olan her kişinin yararlanmasına yönelik olarak sunulur. Bazı bankalar düşük faiz sunduklarında, kredi tutarı limitini sınırlandırır. Aynı zamanda banka başvuru kanallarına özel olarak faiz tanımlayabilir.

En Düşük İhtiyaç Kredisi Hangisi?

Düşük faizli ihtiyaç kredileri arasında yakın zamanda sunulan ve birçok bankada sona eren, bireysel destek kredisi %0,49 faiz oranı ile oldukça cazip. Bu faiz oranı ise devlet bankaları tarafından sunuluyor. 10.000 Türk lirası ihtiyaç kredisi için yapılan faiz karşılaştırmasına göre sınırlı sayıda banka mevcuttur. %55 faiz oranı ile en yeni uygun faiz koşuluna uyan bankaları sizlerle paylaşıyoruz.

En düşük faiz uygulayan bankalar arasında;

  • Vakıfbank
  • Halkbank
  • Ziraat Bankası

Bu bankalardaki %55 faiz oranı 60 ay vadeye kadar geçerli olan ihtiyaç kredisidir. Aynı zamanda devlet bankası dışında bazı uygun faiz oranları uygulayan özel bankalarda mevcuttur.

Düşük Faizle İhtiyaç Kredisi Veren Özel Bankalar

Düşük faiz fırsatlarından sunan bankalar sadece devlet bankası değildir. Özel bankalarda tüketicilerin cebini düşürüyor ve müşterilerini daha fazla genişletmek amacıyla kredi ürünleri sunuyor. Bunların arasında yer alan bankalar arasında %0,75 faiz oranıyla Şekerbank Ferahlatan kredi kapsamında bu oranları müşterilerine sunuyor. %0,79 faiz oranlarında ihtiyaç kredisi sunan diğer bankalar; ING Bank, QNB Finansbank ve Akbank yer alıyor.

60 aya kadar vade seçeneği sunan bu bankaların ödeme koşulları oldukça cazip. %0,89 faiz oranıyla Cepteteb Hoş geldin Faizli Kredi ve Enpara Masrafsız Kredi ürünleriyle müşterilere hizmet sunuyor. Bankalar kredi tahsis ücreti ve BSMV ücreti alıyor. Bunun yanı sıra Hayat sigortası yapılması bazı bankalarda tercihinize bırakılırken, bazı bankalarda zorunlu kılınıyor.

Enpara bu anlamda masrafsız kredi imkânı sunarak, banka müşterisi olsun olmasın herkese uygun kredi sunuyor. Üstelik dosya masrafı almıyor, paranız cebinizde kalıyor. Düşük faizli kredilerden yararlanmanız için kendi bankanızla çalışmanız size avantaj sağlıyor. Bankalar kendi müşterilerine bazı avantajları sunuyor ve onların kendilerini özel hissetmesini sağlıyor. Özellikle sadece banka müşterisinin yararlandığı krediler daha düşük faizli oluyor.