Garanti Bankası Taşıt Kredisi Başvurusu

Finans destekleri, araba ve ev almak isteyen vatandaşlar için oldukça önemlidir. Hayalini kurduğu arabayı ve evi almak isteyen tüketiciler, yeterli paraları olmadıkları zaman bankaların yolunu tutabiliyor. Özel bankaların yanında kamu bankaları da tüketicilere çeşitli kredi ürünleri vermeye devam ediyor. En çok tercih edilen kredi türlerinden biri olan taşıt kredisi, araba almak isteyen tüketicilerin başvurduğu bir kredidir. Taşıt kredisi veren bankalardan biri olan Garanti Bankası, farklı dönemlerde değişik oranlarla müşterilerine kredi sunmaya devam ediyor.

Garanti Bankası Taşıt Kredisi Nedir?

Tüketicilere finansman desteği sağlayan Garanti Bankası, farklı faiz oranlarıyla sunduğu kredilerden yararlanmak isteyen müşterilerden bazı şartlar istiyor. Garanti bankası taşıt kredisi başvurusu yapmak isteyen kişiler, başvurunun nasıl yapılacağını ve ne tür evrakların gerek olacağını merak ediyor. Bankanın taşıt kredisine başvuracak olan tüketicilerin bilmesi gereken önemli konular bulunuyor.

Garanti Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Taşıt kredilesi ürünlerinde faiz oranları bankalara ve dönemlere göre farklılık gösteriyor. Bankaların politikalarına göre değişen faiz oranları, kredi geri ödemeleri için oldukça önemli bir etkendir. Birçok kişi, faiz oranlarının yüksekliğinden dolayı istediği kredi ürününü almaktan vazgeçebiliyor.

Son zamanlarda geliştirilen ekonomik destekler ile taşıt kredilerindeki faiz oranlarında da düşüş yaşanıyor. Özellikle; Merkez Bankası tarafından uygulanmakta olan faiz indirimleri, hem özel bankalar hem de kamu bankaları tarafından desteklenmiştir.

Taşıt kredisinde faiz indirimine giden bankalardan biri de Garanti Bankası olarak dikkat çekiyor. Müşterilerine uygun faizlerde taşıt kredisi sağlamak isteyen Garanti Bankası, faiz oranlarını yüzde 1.05 seviyelerine kadar düşürmüştür. Vade sayısına göre değişebilen faiz oranları ile 100 bin liraya kadar taşıt kredisi verilebiliyor.

Müşterilerine uygun kredi veren bankalardan biri olan Garanti Bankası, taşıt kredisi başvurularında çeşitli şartlar ve evraklar da isteyebiliyor. Bu nedenle bankanın taşıt kredisi ürününe başvurmadan önce dikkat edilmesi gerekiyor.

Garanti Bankası Taşıt Kredisi Başvuru Şartları

Her bankada olduğu gibi Garanti Bankası’nda da taşıt kredileri için gerekli olan bazı şartlar bulunuyor. Hem ikinci el hem de sıfır arabalar için sunulan Garanti Bankası taşıt kredilerine başvurmak isteyen kişilerin düzenli bir gelire sahip olması gerekiyor.

Aynı zamanda yeterli kredi notu şartı gibi şartlar da bulunuyor. Bankanın kredi şartlarını merak eden birçok kişi internet üzerinden Garanti Bankası taşıt kredisi başvuru şartları konusunda araştırmalar yapıyor.

Taşıt kredisindeki başvuru şartlarının bazıları şu şekildedir;

  • Garanti Bankası taşıt kredisine başvuru yapılırken başka bir bankada ödemesi devam eden bir borç bulunursa bankanın kredi vermesi zorlaşabiliyor.
  • Taşıt kredisi almak isteyen kişilerin, düzenli bir geliri olması gerekiyor.
  • Kredi notu düşük olan kişilerin taşıt kredisi başvurusu kabul edilmeyebiliyor.
  • Belirtilen başvuru şartları dışında başvuruda bulunurken bulundurulması gereken evraklarda vardır. Şartları karşılayan ve evrakları eksiksiz olarak teslim eden kişiler, taşıt kredisi başvurusunda bulunabiliyor.

Garanti Bankası Taşıt Kredisi Başvurusu İçin Gereken Evraklar

Taşıt kredisi başvurusundan önce tüketicilerin edinmesi gereken bazı evraklar bulunuyor. Başvuruya gidecek olan kişilerin; nüfus cüzdanı, gelir belgesi, bordro dökümü, emekli tahsis belgesi ve vergi levhası gibi evrakları yanında götürmesi gerekiyor. Bu evraklar, kişilerin çalıştığı mesleğe ve maaş durumuna göre farklılık gösterebiliyor. Aynı zamanda sıfır ve ikinci el arabalar için proforma ve araba ruhsatı evraklarının da hazır bulundurulması gerekiyor.

Evraklarını hazırlayan kişiler, Garanti Bankası iletişim kanalları üzerinden ön başvuru yapabiliyor. Hem internet hem de telefon bankacılığından yapılacak ön başvurunun sonucuna göre ilgili belgelerle birlikte şubelere müracaat edilebiliyor. Tüketicilerin Garanti Bankasına taşıt kredisi başvurusu yapmadan önce ilgili iletişim kanallarından bilgi alması faydalı olacaktır.