Halkbank Taşıt Kredisi Başvurusu

Halkın bankasından, ayaklarınızı yerden kesecek taşıt kredisi ürünleri sizleri bekliyor. Kampanyaları, düşük faiz oranları ve uygun ödeme seçenekleri ile bu sefer araç hayalinizi gerçekleştiriyor. Taşıt kredi seçenekleri arasında yer alan Halkbank taşıt kredisi başvurusu kampanyalardan yararlanmanız için size en uygun krediyi seçmeniz yeterli.

Halkbank Taşıt Kredi Ürünleri

Halkbank devlet destekli projelerde yer almaya devam ediyor. Sunduğu taşıt kredisi ürünleriyle yerli üretime destek olan Halkbank, taşıt kredisi avantajlarından yararlanmanızı sağlıyor.

Taşıt kredileri;

  • Taşıt kredisi
  • Yerli üretime özel taşıt kredisi
  • Yeşil ışık taşıt kredisi

Taşıt kredisinden yararlanmanız için en yakın şubeye gitmeniz yeterlidir.

Taşıt Kredisi Koşulları

Ödeme koşullarını artan, azalan ve gelirinize uygun olarak belirleyebilirsiniz. İlk taksit ödemenizi 2 ay erteleyerek kullanabilirsiniz. Taşıt kredisinde 120.001 Türk lirası kredi tutarı üzerindeki taşıt kredisi için 48 ay vade seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Yıllık maliyet oranı hesaplanırken; faiz, tahsis ücreti, vergiler hesaplanır. Hesaplama aracında belirleyeceğiniz vade ve tutara göre maliyet oranı değişiklik gösterir. Kredi tahsis ücreti ise kredi tutarının 0,005’i oranında olup, kredi tahsis ücretinin %5’i ise BSMV olarak hesaplanır. Diğer masraflar içerisinde ise rehin tahsis ücreti yer alır.

Taşıt Kredisi İçin Talep Edilen Gelir Belgesi

Taşıt kredisi kullanabilmek için bazı belgeler talep edilmektedir. Bu belgeler arasında gelir belgesi vardır. Çalışanlar için işyerinden alacakları kaşeli imzalı maaş yazısı ya da maaş bordrosu gelir belgesi olarak sunulmalıdır. Maaş bordrosu son aya ait olmalıdır. Gerçek kişiler için vergi levhası fotokopisi ve gelir gösteren hesap durumu.

Bankanın talep edilmesi halinde işletme hesap özeti de talep edilebilir. Tüzel kişiler ve firma ortakları için gerekli olan gelir belgesi. Emekliler için emekliliği gösteren emeklilik kimlik kartı ve emeklilik gelirinin yattığı banka hesap cüzdanı talep edilir. Kamu çalışanları için çalışma durumu ile ilgili belgeler talep edilebilir. Bu talepler kullanılacak taşıt kredisi tutarına göre farklılık gösterir.

Taşıt Kredisi İçin Talep Edilen Teminat

Taşıt kredisi için sunabileceğiniz bir gelir belgesinin olmaması durumunda; faiz geliri, kira geliri gibi güvence gösterebileceğiniz gelirlerin olması taşıt kredisi almanızı kolaylaştırır. Aynı zamanda mevduat hesabınızda olan paranızı teminat olarak gösterebilirsiniz. Teminat göstereceğiniz tutar, alacağınız araç tutarıyla uyumlu olmalıdır. Eksik kalan miktar için banka sizden ek belgeler talep edebilir. En uygun taşıt kredisi imkanından yararlanmak adına en yakın Halkbank şubesine gitmeniz yeterli.

Taşıt Kredisi İçin İpotek

Taşıt kredisi kullanırken alacağınız aracın tutarının yüksek olması halinde sizden istenen ipotek olabilir. Mevcut aracınız, arsanız, konutun ve bunun gibi taşınır taşınmaz menkullerinizi ipotek ettirerek, taşıt kredisi kullanabilirsiniz. Konut kredisi kullanımında da araç ipoteği geçerli ipotekler arasındadır.

İhtiyaçlarınızı karşılamak ve hayallerinize ulaşmak adına elinizde bulunan mal varlığını kullanarak mali durumunuzu her geçen gün iyileştirmeniz mümkündür. Ödeyeceğiniz taşıt kredisi geri ödemesi bittikten sonra, yaptığınız düzenli ödemeler ve güvenilirliğinizi ispat etmeniz halinde, Halkbank’ın sunduğu her avantajdan yararlanmanız daha kolay oluyor.

Halkbank her tüketicinin fırsatlardan yararlanabilmesi ve mali durumunu daha fazla iyileştirmesi adına imkanlar sunuyor. Taşıt kredinizi seçerken cazip koşullardan bütçenizi zorlamadan yararlanabilirsiniz. Kademeli olarak araç modelinizi yükseltmek için taşıt kredisi fırsatlarından daha sonra da yararlanabilirsiniz. Ödemesini yapacağınız taşıt krediniz bittikten sonra, tekrar taşıt kredisi kullanabilir ve aracınızı yenileyebilirsiniz. Araç, bankacılık hizmetlerinden yararlanmanız adına elinizdeki en önemli teminattır. Banka ile düzenli çalışmanız halinde güvenilir müşteri kategorisinde olursunuz.