İpotekli Kredi Veren Bankalar

Farklı nedenlerden dolayı banka borcunu ödemekte zorluk yaşamış olan kişiler, çeşitli ihtarlardan sonra icraya verilmeye durumuyla karşı karşıya kalabiliyor. İcralık olan kişiler, daha sonraki dönemlerde banka kredilerinden yararlanırken zorluk çekiyor. İcra sorunuyla karşı karşıya kalan ve kredi notu düşen kişiler, bankalardan kredi ve kredi kartı alırken farklı seçenekleri değerlendirmek zorunda kalıyor. Bu tür durumlarla karşılaşan vatandaşlar, ipotekli kredi veren bankalar konusunda araştırma yapıyor. Günümüzde icralıklara ipotekli kredi veren bazı bankalar vardır.

Kredi kartı borçları veya kredi ödeme gibi konularda sorun yaşayan kişilerin bankaların veri tabanındaki kredi notları düşürülüyor. Kredi notları düşürülen ve icraya verilen kişiler, tekrardan kredi veya kredi kartı alırken zorluk çekiyor. Kara listede olan kişilerin tercih edebileceği birçok banka vardır. Müşterilerine farklı ürünler sunan bankalar, ipotekli kredi ismi altında fırsatlar sunmaya devam ediyor. İpotekli kredi kullanmak isteyen kişilerin tercih edebileceği farklı yöntemler vardır.

İpotekli Kredi Çekme Yöntemleri

Çeşitli sebeplerden dolayı kara listeye alınan ve bankalar tarafından kredi verilmeyen kişiler, hem özel hem de kamu bankaları tarafından sunulan ipotekli kredilerden yararlanabiliyor. İpotekli kredileri farklı yöntemlerle sunan bankalar, tüketicilerden bazı şartlar istiyor. Çeşitli gereklilikleri karşılayan vatandaşlar, ipotekli kredi hizmetlerinden yararlanabiliyor. Bu tür sorunlarla karşı karşıya kalan birçok kişi, ipotekli kredi çekme yöntemlerini araştırıyor.

Bankaların sunduğu ipotekli kredileri iki farklı yöntem tercih edilerek çekmek mümkün olabiliyor. İlk yöntem; geliri ve bankalardaki kredi notu yüksek olan bir kefil göstererek ipotekli kredi çekme yöntemidir. Uygun bir kefil gösteren kişiler, bazı şartlar altında bankaların sunduğu ipotekli kredi fırsatlarından yararlanabiliyor. Diğer bir yöntem ise herhangi bir taşınmazı ipotek ettirme yöntemidir. Evlerin veya arsaların bankalar tarafından ipotek ettirilmesi ile kredi alınabiliyor.

Hangi Bankalar İpotekli Kredi Veriyor?

İcralık olan vatandaşlara ekonomik destek sağlanması amacıyla verilen ipotekli kredi destekleri bulunuyor. Farklı bankalar tarafından verilen ipotekli kredi ürünlerinin özellikleri farklılık gösteriyor. Farklı başvuru şartları bulunan kredilerden yararlanmak için bankalara bizzat başvuru yapılması gerekiyor. İpotekli kredi için internet üzerinden ön başvuru kabul eden bankalar da bulunuyor. Birçok kişi internet üzerinden ipotekli kredi ürünlerini veren bankaları araştırıyor.

İpotekli kredi veren bazı bankalar şunlardır;

  • Ziraat Bankası
  • Garanti Bankası
  • Halkbank
  • Denizbank
  • İş Bankası

Belirtilen bankalardan bazıları ihtiyaç kredisi verirken bazı bankalar konut ve taşıt kredisi de verebiliyor. Bankaların kredi şartları hakkında net bilgi almak ve başvuru yapmak için telefon veya şubeler üzerinden iletişim kurulması gerekiyor.

İpotekli Kredi Nasıl Çekilir?

Kredi kartlarının yanlış kullanımı veya kişisel ekonomik sorunlar nedeniyle borçlarını ödemeyen tüketiciler, kara listeye girerek icralık olabiliyor. İcralık olan vatandaşlar, ekonomik destek almak amacıyla ipotekli kredilere başvuru yapabiliyor. Bankalara ipotekli kredi başvuruları belli dönemlerde yapılabiliyor. İlk olarak icralık olunan bankalar ile görüşülerek kredi yapılandırma ve ipotekli kredi seçenekleri değerlendirmelidir. Ardından ipotekli kredi sunan bankalar ile iletişime geçerek başvuru şartları hakkında bilgi alınabilir. İcralık kişilere kredi veren bankaların şartları farklılık gösterdiği için internet üzerinden ön araştırma yapmakta fayda vardır.

İpotekli Krediler İçin Başvuru Şartları İpotekli kredi ürünlerine başvuru yapmak için bazı şartlar bulunuyor. Başvuru yapacak kişinin 18 yaşını tamamlamış olması gerekiyor. Çalışma geçmişi yeteri düzeyde olan kişiler, gelirini belgeleyerek bankalara başvuru yapabiliyor. Aynı zamanda ipotekli kredilerin geri ödeme taksitlerinin miktarının, tüketicilerin aylık gelirinin yarısından fazla olmaması gerekiyor. Bu şartlara sahip olan kişiler, herhangi bir taşınmazı teminat olarak göstererek bankalara ipotekli kredi başvurusunda bulunabiliyor.