Şekerbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Kredi ihtiyacı olan kişiler Şekerbank ihtiyaç kredisi başvurusu yaparak istedikleri krediye sahip olabilirler. Uzun vade seçenekleri ve uygun faiz oranlarından yararlanma şansı elde ederler.

Şekerbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bireylerin her ihtiyaçları için kolayca başvurabilecekleri ihtiyaç kredisi için başvuruda bulunmak oldukça kolay. Şekerbank, başvuru için bireylere birkaç farklı kanal sunmuştur. Bu kanallar kullanılarak kolayca ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabilir.

Şubeye Giderek Şekerbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu Yapmak

Daha geleneksel bir yöntem olmakla birlikte birçok kişini tercih ettiği bir yöntemdir. Kişi, kimlik cüzdanı ile kendisine en yakın Şekerbank şubesine giderek ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunur. Şekerbank memuru kendisinden bazı bilgiler ve belgeler talep eder. Bu talepler yerine getirildikten sonra başvuru tamamlanmış olur. Aynı zamanda başvuru sahibi istediği ihtiyaç kredisine dair tüm bilgileri banka memurundan alabilir.

İnternet Bankacılığı ile Şekerbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Her işlemin kolay ve pratik olarak yapılabildiği dijital ortam üzerinden de kredi başvurusunda bulunulabilir.

  • Şekerbank resmi web sitesine girilir.
  • Ana sayfa üzerinden krediler bölümüne giriş yapılır.
  • Bu bölümden ihtiyaç kredileri seçilerek başvur butonuna tıklanır.
  • Sistemin istediği bilgiler eksiksiz ve doğru bir şekilde girilir.
  • Böylece ön başvuru yapılmış olur.

İnternet bankacılığı kişilerin, hızlı işlem yapabilmelerini sağlamasını yanı sıra şubeye gitmeye gerek kalmadan kolay bir biçimde işlem yapabilmelerine de olanak tanır. Kişiler, Şekerbank internet bankacılığını kullanarak istedikleri her işlemi yapabilirler.

Çağrı Merkezi ile Şekerbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu Yapmak

Kredi başvurusu yapmanın en pratik yollarından biri de çağrı merkezleriyle iletişime geçmektir. Şekerbank çağrı merkezi, etkin hizmetleriyle bu konuda da kaliteli hizmet sunmaktadır. Şekerbank çağrı merkezi aranır. Müşteri temsilcisine bağlanılır. Müşteri temsilcisine, ihtiyaç kredisi başvurusu için talepte bulunulur. Müşteri temsilcisi, başvuru sahibinden gerekli olan bilgileri talep eder. Bilgiler verildikten sonra kişinin ihtiyaç kredisi ön başvurusu alınmış olur.

SMS ile Şekerbank İhtiyaç Kredisi Başvurusunda Bulunmak

Sıklıkla tercih edilen yöntemlerden bir tanesidir. Kişiler kısa bir SMS göndererek ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirler.

Şekerbank İhtiyaç Kredisi için Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

  • İhtiyaç kredisi başvurusunda bulunulması için bazı belgelerin varlığı gereklidir.
  • Başvuru yapan kişinin kimlik fotokopisi
  • Başvuru yapan kişiye ait olmak üzere ödenmiş bir fatura örneği (elektrik, su ya da doğalgaz faturası)
  • Başvuru yapan kişiye ait gelir belgesi
  • Eğer varsa başvuru yapan kinin ek gelirlerini ve mal varlığını gösterir belgeler(araç ruhsat fotokopisi, tapu, gayrimenkullere ait tapu fotokopisi ve başka banka kredi kartı ekstresi gibi)

Bordro ya da iş yeri antetli kağıdına alınmış ve aynı zamanda maaşın üzerinde her hangi bir haciz olmadığını gösteren gelir yazısı, firma imza sirküleri

Tüm bu belgelerin teslim edilmesi gereklidir. Bu belgeler teslim edildikten sonra banka gerekli incelemelerini gerçekleştirerek kredi başvurusunu değerlendirir. Bu noktada önemle belirtilmelidir ki; bu belgelerin yanı sıra eğer banka gerekli görürse başvuru sahibinden ek belge talep etme hakkına sahiptir. Aynı zamanda bankanın başvuru sahibinin inceleme sonucuna göre banka kişiden kefil talep etme hakkı da vardır.

Şekerbank İhtiyaç Kredisi Hakkında Şekerbank ihtiyaç kredisi kişilere pek çok avantaj sağlamaktadır. Şekerbank ihtiyaç kredilerinde 3 aya kadar taksit erteleme seçeneği mevcuttur. İhtiyaç kredisi vadesi 48 ay olarak belirlenmiştir. İhtiyaç kredileri için yaş kriteri mevcuttur. Kredi vadesinin sonuna kadar en fazla 70 yaşın geçilmemiş olması gerekir. Emekli olan kimseler için ise bu yaş kriteri 75 olarak belirtilmektedir.