Tatil Kredisi Nasıl Alınır

Yaz ayları yaklaştıkça insanlar tatile gitmek için hesaplamalar yapmaya başladı. Pandemik süreç olmasına rağmen alınan önlemler sayesinde iç ve dış turizm yeniden canlandı. Tatile gitmek isteyen fakat belirli bir miktar yardıma ihtiyacı olan kişiler de tatil kredisi almak için harekete geçti. Uygun vadelerle tatil kredisinden yararlanmak isteyen vatandaşlara müjdeli haber geldi. Kamu bankalarının halka destek sağlamak amacı ile başlattığı paketler iç turizmi kendine getirdi.

Kredi Nedir?

Belirli bir miktar paranın, belirlenmiş bir süre içinde faizli veya faizsiz olarak bir kişiye veya kuruma geri ödeme kaidesi ile verilmesine denir. Kredilerin miktarları değişiklik gösterir ve ödeme gücü ile doğru orantılıdır.

Hangi Bankalar Tatil Kredisi Veriyor?

Tatile gidebilmek için uygun koşullarda ve düşük faizlerle kredi almak isteyen kişiler için sevindiren açıklama geçtiğimiz günlerde geldi. Yaz tatili için kredi çekmek isteyen kişilere 36 aylık taksitle ödenebilecek olan 10.000 Türk lirası değerinde tatil kredisi veriliyor.

Tatil kredisi veren 3 banka ise şunlardır:

  • Vakıfbank
  • Halkbank
  • Ziraat Bankası

Bu 3 banka yaptığı ortak açıklama ile tatile çıkmak isteyen vatandaşlara her türlü finansal desteği aktaracağını belirtti. Diğer alanlarda da insanlara kredi sunan bu 3 banka pandemik süreçte insanların en büyük destekçisi hâline geldi.

Tatil Kredisi Faizli mi?

Tatil kredisi almak isteyenlerin aklındaki sorulardan biri de bu kredinin faizli mi olduğu eğer faizli ise yüzde kaç oranında faiz bindiği sorusudur. Özellikle bu salgın döneminde bankaların faizlerini düşürmesi ile iyice rahatlayan müşteriler tatil kredisinde de bu durumdan yararlanabilecek. 3 bankadan yapılan açıklamaya göre tatil kredisi alan kişiler 9 ay sonra ödeme yapmaya başlayacak ve tatil kredisinin faizi aylık yüzde 0.67 gibi cüzi bir miktar olacak. Bu oranlar da tatile gidecek kişilerin iştahını kabartıyor.

Tatil Kredisine Nasıl Başvurulur?

Tatil kredisi almak isteyen kişiler bu kredi için hangi bankalara başvurması gerektiğini yukarıda öğrenmiş oldu. Fakat sosyal mesafe kuralları ve hastalık nedeni ile bankaya gitmek istemeyen insanlar tatil kredisine nasıl başvuru yapması gerektiğini araştırıyor. Tatil kredisi sadece Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası’nda uygun bir şekilde veriliyor. Bu 3 bankaya tatil kredisi için başvuru yapabilirsiniz. Bu kredi başvurusu internet üzerinden de yapılabilir ancak önerilen size en yakın bankaya gidip bu kredi için başvurmaktır.

Çünkü aklınıza takılan soruları bankada kolayca çözebilirsiniz. İnternet üzerinden yapılan başvurularda sorunları çözmek biraz vakit alabilir. Tabi ki bankaya giderken sosyal mesafe kurallarına dikkat edilmelidir.

Tatil Kredisi Hakkında

Tatil yapacak olan kişiler söz konusu banka aracılığı ile maaş alan kişilere, çalışan müşterilerine ve durumu müsait olan kişilere bu krediyi vermektedir. Daha fazla bilgi ilgili bankaların internet sitelerinde yer alır. Kredi hakkında daha fazla bilgi almak isteyen kişiler bankanın numarasını bularak bu numarayı arayabilir.

Tatil Kredisinin Miktarı Artırılabilir mi?

Tatil kredisi alarak tatil yapmak isteyen kişilerin aklında yer alan sorulardan biri de 10 bin Türk lirası olan tatil kredisinin miktarının artış gösterip göstermeyeceğidir. Bu durum bankadan bankaya değişiklik gösterse de sizin ödeme gücünüz ile ilgili bağlantısı da vardır. Bazı bankalar bu miktarı esnetebilir. Bazıları ise bu konuda nettir ve belirlenen tutarda herhangi bir oynama olmaz. Miktar ile ilgili değişiklik yapmak istiyorsanız kesinlikle bankaya gitmeniz gerekmektedir.

Bankaya giderseniz bu miktarda oynama yapmanız mümkün hale gelir ve tutarı bir miktar artırabilirsiniz.