Vakıfbank Konut Kredisi Başvurusu

Vakıfbank birbirinden avantajlı konut ürünleri ile müşterilerini ve banka müşterisi olmayan tüketicileri ev sahibi yaparak, kiracılıktan kurtarıyor. Konut kredisinde zorlayan şartlar yerine esnek koşullar tanıyan Vakıfbank konut kredisi başvurusu yapmanız halinde cazip faiz oranları sunuyor.

Vakıfbank Konut Kredisi ürünleri

Vakıfbank herkese uygun olarak geliştirdiği konut projeleri ile tüketicileri ev sahibi yapma hususunda oldukça kararlı. Düşük faizleri ise devlet bankası olmanın avantajını sizlere sunuyor.

Konut kredisi ürünleri;

 • Kentsel dönüşüm konut kredisi
 • Konut kredisi
 • Sarı Panjur sıfır konutlara özel kredi
 • Banka gayrimenkullerine özel konut kredisi
 • Enflasyona endeksli konut kredisi
 • Önce sabit sonra enflasyona endeksli konut kredisi
 • Sarı Panjur konut kredisi

Tüm konut kredisi ürünleri; vatandaşın ev sahibi olmasına yönelik olarak sunulan fırsatlar ile karşınızda oluyor. Faizlerin düşmesi ve piyasa koşullarından yararlanmak adına enflasyona endeksli konut kredisi ürünlerinden faydalanmanız sizlere avantaj sağlıyor.

Enflasyona Endeksli Konut Kredisi

Enflasyonda değişen TÜFE rakamları konut fiyatlarına da yansıyor. Öngörüleriniz yüksek ise ve konut fiyatlarını sürekli takip ediyorsanız, bu konut kredisi ürünü tam size göre. Faizlerin düştüğü bazı dönemlerde bundan yararlanmanız size fırsat sağlıyor. Faiz oranlarındaki değişim periyotu 3, 6 ya da 12 ay olarak tercih edilebiliyor.

Kredi faizi bulunduğunuz ayın bir önceki ayında TÜİK tarafından güncel açıklanan Tüketici Fiyatları Endeksi üzerinden hesaplanıyor. 180 aya kadar vade imkanından yararlanabilir, ödemelerinizi eşit taksitlerle yapabilirsiniz. Faiz oranı anlaşma dahilinde bulunan faiz oranını aşmaz. Taksitlerinizin bir bölümü ya da tamamını ödemeniz halinde ise erken ödeme tazminatı ödemek zorunda kalmıyorsunuz.

Enflasyona Endeksli Sarı Panjur Konut Kredisi Başvurusu

Başvurunuzu çağrı merkezini kullanarak telefon bankacılığından gerçekleştirebiliyorsunuz. Vakıfbank çağrı merkezini dilediğiniz an arayabilir ve başvuru işlemleri adımını takip ederek sırayla kredi başvuru ve konut kredisi başvurusu adımlarından gerçekleştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için size en yakın Vakıfbank şubesini ziyaret etmeniz yeterlidir.

Enflasyona Endeksli Sarı Panjur Konut Kredisi Maliyet ve Faiz Oranı

Önce sabit ödemelerle başlayarak 5 yıla kadar dilediğiniz dönemlerde faiz değişiminden yararlanabilirsiniz. 100.000 Türk lirası kullanacağınız konut kredisi için faiz oranı 1,05 olarak belirlenmiş olup, azami oran ise %2,15 olarak belirlenmiştir.

Kredi tahsis oranı ise kredi tutarı, %1,05 faiz oranı baz alınarak hesaplanır ve %0,5 oranındadır. Ekspertiz ücreti 1.100 Türk lirasıdır. Aylık maliyet %1.0839, yıllık ise %13.8108 olarak uygulanır. Faiz oranı %2,15 olması halinde; aylık faiz oranı %2,1943, yıllık ise %29,7541 olarak uygulanır. Fırsat açıklarından yararlanmak isteyenler için bu kredi türü oldukça avantajlıdır.

Sarı Panjur Kredisi

Sarı Panjur kredisi ile evinizde gönül rahatlığıyla oturacak ve en uyun ödeme koşullarıyla zorlanmayacaksınız.

Sarı Panjur kredisi ödeme koşulları;

 • Azalan sarı panjur kredisi
 • Ara ödemeli sarı panjur kredisi
 • Dilediği aylarda yüksek taksit ödeme
 • Anapara sabit Sarı Panjur kredisi

Azalan Sarı Panjur kredisiyle, yüksek ödemeden başlayıp az faiz ödüyorsunuz. Ara ödemeli tercihlerle dilediğiniz aylarda ara ödemeler yapıyorsunuz. İstediğiniz aylarda yüksek taksit ödeyerek faizi düşürebiliyorsunuz. Anapara ödemenizi sabitleyerek aynı zamanda daha düşük faiz ödemeniz mümkün.

Konut Kredisi Başvuru Kanalları

Konut kredi ürünlerinden yararlanmak adına konut alacağınız bazı proje firmaları, inşaat firmaları aracılığı ile direkt başvuru yapabileceğiniz gibi gerekli belgelerle birlikte şubeye başvurmanız mümkündür.

Telefon bankacılığı, mobil bankacılık ve internet bankacılığı üzerinden başvurmanız mümkün. Tüm kredi seçenekleri için çağrı merkezinden yararlanabilirsiniz. Hızlı başvuru yöntemlerinden birisi olan telefon bankacılığı, sesli yanıt sisteminden adımları takip ederek ya da bankacılık hizmetleri müşteri temsilcisinden yardım alarak başvuru yapabilirsiniz.