Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Banka müşterisine ve yeni müşterilere sunduğu ihtiyaç kredisi avantajlarından faydalanmak için hemen Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yapmanız yeterli. İhtiyaç kredisi kampanyalarının sunduğu özel faiz oranlarından anında yararlanmanız mümkün. Ziraat Bankası devlet bankası olarak birbirinden cazip faiz oranları sunuyor. İhtiyaçlarınızı kolaylıkla karşılıyor, geri ödemelerini taksit taksit yapıyorsunuz.

Ziraat Bankası Bireysel Kredi Ürünleri

Ziraat Bankası bireysel kredi ürünleri ile tüketicilere destek oluyor. Birbirinden avantajlı kredi paketleri ve kampanyaları ile kredinizi anında kullanabiliyorsunuz.

Bireysel kredi ürünleri;

 • Tüketici kredisi
 • Bireysel enerji verimliliği kredisi
 • Enerji verimliliği yönetim kredisi
 • Tüketici avans kredisi
 • İpotekli bireysel finansman kredisi
 • Kredili mevduat kredisi
 • Eğitim kredisi
 • Dijital kredi

Tüketici kredileri ve diğer kredi ürünleri ile banka müşterisine özel avantajlar sunuyor. İnternet bankacılığını kullanarak kredinizi kullanmanız mümkün oluyor.

Bireysel Kredi Başvuru Kanalları

Ziraat Bankası tüketici kredisi olarak, müşterilerine birçok başvuru alternatifi sunuyor. Dilediğiniz başvuru kanalını kullanarak kredinize başvurabilir ve kullanabilirsiniz. Gerekli başvuru koşuları ve bilgilerinizi doldurarak banka ihtiyaç kredisi başvurunuzu yaparak, kredi onayınızın gelmesi halinde ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Başvuru kanalları;

 • Şube
 • Web sitesi
 • İnternet bankacılığı
 • Ziraat mobil
 • ATM
 • Telefon bankacılığı

Başvuru kanallarından dilediğinizi tercih ettiğinizde, krediniz hakkında bilgi alabilir ve onaylayabilirsiniz. Telefon bankacılığı ya da şube seçeneği ile detaylı olarak kredi kullanımınız, faiz oranları ve geri ödemelerle ilgili bankacılık hizmetinden yararlanabilirsiniz. Ziraat Bankası internet bankacılığı üzerinden kredi tutarınızı belirleyerek kredi hesaplaması yapabiliyorsunuz.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvuru Koşulları

İhtiyaç kredisi kullanmanız adına gerekli koşullara sahip olmanız gereklidir. Başvurunuzun onaylanması halinde bazı belgeleriniz ile şubeye giderek kredinizi kullanabilirsiniz. Gerekli belgeler; nüfus cüzdanı, pasaport ya da sürücü belgesi ile başvurabilirsiniz. Gelirinizi ibraz etmek adına gelir belgenizi çalışma koşullarınıza uygun olarak belirtmeniz ve belge getirmeniz önemlidir.

Çalışan ise SGK dökümü, işyeri sahibi iseniz vergi levhası ve diğer belgeleriniz önemlidir. Emekliler için emekli belgenizi getirmeniz yeterlidir. Memurların gerekli belgesini ibraz etmesi halinde kredi kullanımı sağlanacaktır. Başvuru formunuzu belgelerinizle birlikte getirmeniz gereklidir. Aynı zamanda kullanılacak kredi tutarına uygun olarak, şube tarafından ek belgeler istenebilir. Bunlar kefil, teminat ya da ipotek gibi bazı şartlardır.

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları ve Vade Seçenekleri

Tüm ihtiyaçlarınızda kullanabileceğiniz 60 aya kadar vadeli kredileriniz için şubeye gitmenize gerek kalmadan, dilediğiniz başvuru kanallarından kredinizi kullanabilirsiniz. Maddi ya da şahsi teminat kredi tutarına göre talep edilir. Hayat sigortası ürünlerinden yararlanmanız, bireysel kredi borcunuzu güvence altına almanız adına önemlidir. Hayat sigortası ürünleri Ziraat Hayat ve Emeklilik A.Ş. tarafından uygulanır. Tüm Ziraat Bankası şubeleri aynı zamanda Ziraat Hayat ve Emeklilik A.Ş. acentesi olarak yer almaktadır.

İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Dilediğiniz kredi tutarını hesaplayarak yıllık maliyet oranını, faiz ve aylık ödeme tutarınızı anında öğrenmeniz mümkün. İnternet bankacılığı ya da Ziraat Bankası resmî web sitesi üzerinden hesaplamak istediğiniz kredi türünü seçerek, kredinizin geri ödemesi hakkında bilgi sahibi olabiliyorsunuz.

50.000 Türk lirası ihtiyaç kredisi için 60 ay vadede ödeme seçeneğinden yararlanmanız halinde; aylık taksit tutarınız 1.192,67 Türk lirası oluyor. Bu kredinizi %1,05 faiz oranı ile kullanıyor ve yıllık maliyetiniz %16.4878 oluyor. Kredi tutarınız ve vade seçeneğiniz kullanacağınız kredinin koşulları, istenen belgeler, faiz oranı ve sigorta primi için farklılık gösterir. Yüksek finans desteğinizde tarafınızdan; teminat, ipotek, kefil ya da diğer belgeler talep edilebilir. Ziraat Bankası ihtiyaçlarınız için her zaman yanınızda oluyor.