Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası düşük konut kredisi faiz oranlarıyla kiracılığa son veriyor. Devlet bankası olarak en uygun krediyi sunan ve son dönemde düşen konut kredisi faizlerinden üst seviyede yararlanılmasına imkân tanıyan Ziraat bankası konut kredisi başvurusu ile ev sahibi yapıyor. Yüksek faizlerle ev almak istemeyen tüketicilere fırsatlar sunan ve en geniş konut kredisi ürünlerine sahip olan Ziraat Bankası rakip tanımıyor.

Ziraat Bankası Konut ve Gayrimenkul Kredisi Ürünleri

Konut kredisi genellikle bankalar tarafından tek ürün olarak sunuluyor. Ziraat bankası ise diğer bankaların aksine, konut kredisi sunmak adına birbirinden farklı alternatiflerle, tüketici karşısına çıkıyor. Devlet güvencesinin olduğu ve müşterilere güven veren yılların bankası, konut sahibi olmak adına tüm tüketicilere fırsatlar sunuyor.

Konut ve gayrimenkul kredisi ürünleri;

 • Avantajlı konut kredisi 2.el konut
 • Çalışanın artısı konut kredisi
 • Emeklinin artısı konut kredisi
 • Konut kredisi
 • Konut ürün paketi
 • TOKİ sosyal konut kredisi
 • Enflasyona endeksli konut kredisi
 • Yeşil ev konut kredisi
 • Ortak konut kredisi
 • İnşaat tamamlama kredisi
 • Arsa kredisi
 • Bireysel işyeri kredisi
 • Ortak işyeri kredisi

Birbirinden farklı krediler ile konut ve gayrimenkul kredisi kullanabilir ve taşınmaz mal sahibi olabilirsiniz. Konut kredisi ürünlerinden birini seçerek alacağınız konutu belirleyin ve belgelerinizle başvurun.

Konut Kredisi

180 aya kadar konut kredisinden yararlanmak için ekspertiz tarafından belirlenen değerin %80’i bankanızdan, %20 peşinat ise sizden. Krediye konu olan gayrimenkul için ipotek gerçekleştirilir. Gerekli görülmesi halinde ise ek belge talep edilebilir. Ziraat Bankası tarafından yapılan hayat sigortası, konut ve DASK sigortası banka tarafından gerçekleştirilir.

200.000 Türk lirası konut kredisi için 180 ay vade seçeneği ile %0,64 faiz oranından yararlanırsınız. Aylık taksit ödemeleriniz 1.883,92 TL olup, yıllık maliyet oranınız ise %8.0199 olarak belirlenir. Başvuru kanalları; internet bankacılığı, web sitesi, ATM, mobil Ziraat, telefon bankacılığı olarak gerçekleştirilebilir.

Enflasyona Endeksli Konut Kredisi

Değişen faiz oranları ile belirlenen enflasyona yönelik yapılan konut kredisinde, faiz değişimi 6-12 aylık zaman diliminde gerçekleştirilir. Faiz oranları Merkez Bankası’nda yer alan TÜFE oranına göre belirlenir. Hesaplamalar ise Merkez Bankası TÜFE referansında yer alan oran esas olup, konut kredisi faiz oranı, ilan edilen Tüfe referans oranı ve banka tarafından tatbik edilen marj oranı toplanarak bulunur. Başvuru kanalları ise sadece Ziraat Bankası şubeleridir.

Yeşil Konut Kredisi

Enerji verimliliği ve kullanımı yaygınlaştırmak adına, enerji kimlik belgesine sahip olan konutlara özel sunulan kredi türüdür. Enerji performansı A ya da B olan konutlar bu kapsamda yer alır. 120 ay vade seçeneği ile %80’lik kısmı ekspertiz tarafından belirlenen değer üzerinden oluşturulur. İpotek, kredi kullanılacak gayrimenkule yapılır. Ek belge ve teminat, gerekli görüşmesi halinde bankadan istenir. Başvuru kanalları ise Ziraat Bankası size en yakın şubedir.

Ortak Konut Kredisi

Günümüzde tek başına ev almak güçleşti. Bu nedenle bir konuta birden fazla kişi ile başvuru yapabilirsiniz. Gelir beyanı olarak birden fazla kişinin olması ile yüksek tutarda konut kredisi alabiliyorsunuz. Düzenli gelir sahibi olan 2 ya da en fazla 5 kişi birlikte konut kredisine başvurabiliyor. 120 aya kadar kullanılan kredi için ekspertiz tarafından belirlenen değerin %80’ini banka tarafından kredi ile alabiliyorsunuz. Şubeden başvuru yapabilir ve konut kredinizi birlikte kullanabilirsiniz. Tek başınıza yeterli olmayan geliriniz, birkaç kişi ile birlikte kullanılabilir ve ödenebilir hale gelecektir. Bu anlamda kolaylık sağlanarak, daha yüksek tutarda konutu alabilirsiniz.