Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Başvurusu

Hayalinizdeki arabaya kavuşmanız artık imkânsız değil. Dilediğiniz aracı seçerek Ziraat bankası taşıt kredisi başvurusu yapabiliyorsunuz. Ziraat Bankası vade seçenekleri ve uygun faiz oranlarından yararlanarak istediğiniz arabayı alabiliyorsunuz. Araç almadan önce taşıt kredisi hesaplama aracını kullanarak, vade seçeneklerine, ödeme planına ve masraflara ulaşabiliyorsunuz. Bütçenize uygun arabayı seçiyorsunuz, Ziraat Bankası ise size gerekli olan finansmanı sağlıyor.

Taşıt Kredisi Hangi Araçlar İçin Geçerli?

Bireysel taşıt kredinizi kullanmanız için almak istediğiniz aracın sıfır olmasına gerek yok. İkinci el araçlar için de kullanabileceğiniz taşıt kredisi şartları ile sizi zorlamıyor. İkinci el araçlarda elbette yaş sınırlaması var. Teminat şartları arasında ise araç teminatı ipotek altına alınır.

Gerekli belgeler;

  • Sıfır otomobillerde 0 km olmalıdır.
  • İkinci el araçlarda 5 yaş altı araçlar için geçerlidir.
  • Hususi ruhsata sahip hafif ticari araçlar
  • Araç rehini teminat olarak rehin alınır.
  • Rehin tesis banka lehine yapılır.
  • Ek teminatlar talep edilebilir.
  • Hayat sigortası ve araç kasko işlemi Ziraat Sigorta A.Ş. tarafından yapılır.

Tüm bu belgeler araç kredisinden yararlanmanız için gereklidir. Hayallerinizi gerçekleştirmeye devam eden Ziraat Bankası, en sevdiğiniz aracı kapınıza getiriyor.

Başvuru Kanalları

Ziraat Bankası taşıt kredisine başvurmak için başvuru kanalları tarafınıza sunuluyor. En uygun faiz oranlarından yararlanmak için şubeye gitmenize gerek yok. En yakın Ziraat Bankası şubesi, web sitesi, Ziraat Mobil bankacılık, İnternet bankacılığı, ATM ve çağrı merkezinden taşıt kredisi başvurunuzu vakit kaybetmeden yapabilirsiniz.

Diğer Taşıt Kredi Ürünleri

Taşıt kredi ürünleri;

Kaskolu, kaskosuz, taşıt ürün paketi ve diğer taşıt ürün paketi olarak sizlere sunuluyor. Taşıt diğer ürün paketinden kullanacağınız 60.000 Türk lirası değerinde bir araç için; %0,98 faiz oranı, 48 ay vade ile aylık taksiti 1.642,96 Türk lirası olarak belirlenmiştir. Yıllık maliyeti ise tüketicilere %15.3887 faiz olarak ödemelere yansıyor.

Kaskolu Taşıt Kredisi

Kaskolu olarak almak istediğiniz aracınızı güvenli hale getirmek adına tercih edebileceğiniz taşıt kredisi ürünüdür. Kasko ve hayat sigortası Ziraat Sigorta tarafından yapılmaktadır. Kaskolu taşıt kredisinde 60.000 Türk lirası kredi için; %0,96 faiz oranı, yıllık maliyet ise %15,06 olarak belirleniyor. Aylık taksitleriniz ise 1.634,30 Türk lirasına denk gelmektedir.

Kaskosuz Taşıt Kredisi

Kasko trafikte olduğunuz müddetçe önemlidir. Aracınızın bazı olumsuz durumlarda gördüğü hasarı karşılamak adına yaptıracağınız kasko sizin bütçenizi koruyan bir güvencedir. Kaskosuz taşıt kredisinde kullanacağınız 60.000 Türk lirası kredi için; %98 faiz oranı uygulanır. Kullanacağınız kaskosuz taşıt kredisinin yıllık maliyet oranı %15.3887 olup, geri ödemesi aylık taksit olarak 1.642,96 Türk lirasıdır.

Taşıt Ürün Paketi

Taşıt ürün paketi uygun faiz oranıyla kaskosuz taşıt kredisi özelliklerine sahiptir. %0,98 faiz oranı ile 60.000 Türk lirası kredi kullanmanız halinde, kaskosuz taşıt kredisinde uygulanan koşullar sunulur. Taşıt kredisinde istenen belgeler tüm ürünlerde ortaktır. İstenen ek belgeler ise almak istediğiniz araç modeline, türüne, tutarına göre değişiklik gösterir. Taşıt ürün paketi avantajlı faiz oranları ve 48 aya kadar vade seçenekleri ile sizleri bekliyor.

Hesaplama yöntemleri arasında öncelikle istediğiniz taşıt kredi ürünlerini seçebilir, ödemeler konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Daha detaylı bilgi ve teminat göstermek için şubeye gitmeniz tavsiye edilir. Bireysel kredi müşteri temsilcisi ile yapacağınız görüşmede taşıt kredinizi ek belgeler talep edilmesi halinde, daha hızlı kullanabilirsiniz. Yüksek tutarda alacağınız taşıt kredisinden yararlanmak için yapmanız gereken, bankanın istediği belgeleri şubeye sunmak ve taşıt kredisi başvuru işlemlerini tamamlamaktır.